Wpisy z kategorii 'Dziecko'

Wszystkim bańki wydają się być bardzo staromodną metodą walki z chorobą, stosowały je nasze babcie, tym czasem bańki wracają do łaski i watro o nich pamiętać. Bańki wbrew pozorom są pewnym dopełnieniem terapii farmakologicznej, najczęściej są stasowane w przypadku zapalenia płuc u dziecka, w grypie czy zapaleniu oskrzeli. Ich działanie na skórę i organizm pacjenta jest banalne. Bańki wykorzystują efekt próżni, jaki występuję po przyłożeniu ich do skóry. Na skutek zassania fałdu skórnego organizm zaczyna produkować przeciwciała i bardziej walczy z chorobą. Tak na pardwę mobilizujemy do działania nasz organizm. Jeśli już zdecydujemy się na kuracje bańkami pamiętajmy, aby właściwie zadbać o dziecko, przez kilka dni nie powinno wychodzić z domu. Nie możemy dopuścić do wychłodzenia organizmu. Czy jednak banki można wykonywać na wszystkich bez względu na wiek pacjenta? Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwskazań jednak z malutkimi dziećmi taki zabieg trudniej jest wykonać. Jedynym przeciwskazaniem do wykonania baniek na skórze są choroby skórne i choroby związane z naczyniami krwionośnymi, te eliminują zastosowanie baniek. Bańki są prostą metodą na leczenie dzieci, jaki osób dorosłych. Na rynku mamy już do wyboru nie tylko bańki ogniowe, ale nawet z wentylem gdzie równie dobrze możemy uzyskać efekt próżni i leczyć nimi. Samo zakładanie baniek jest banalne, więc można czynność te wykonać samemu w domu.

U dzieci bardzo często możemy zaobserwować ból w okolicy brzuszka rzadko jednak możemy go zdiagnozować i stwierdzić, jakie są jego przyczyny. Jeśli ból jest tymczasowy oraz krótkotrwały może być wypadkową stresu, jeśli z koli dziecko przez niego nie może normalnie funkcjonować wymagana jest już wizyta u lekarza specjalisty. Przyczyny bólu mogą być bardzo rożne, od tych błahych po na prawdę poważne problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o początkowe miesiące życia dziecka zazwyczaj ból brzuszka spowodowany jest kolkami. Kolka jest to nic innego jak bolesne skurcze jelit, zazwyczaj występują zawsze o tej samej porze i trwają tak samo długo. W takim wypadku możemy masować malca, aby mu ulżyć lub podać kropelki uśmierzające ból. Kolejnym powodem bólu brzuszka u dziecka jest pasożyt. O pasożycie może przekonać nas powracający ból brzucha po zjedzeniu pokarmu, brzydki cuchnący stolec czy utrata wagi. Najczęściej w takich wypadkach dziecko kieruje się na badania kału, aby określić, z jakim pasożytem mamy do czynienia. Nie rzadko też ból brzucha wywołany jest też zatruciem pokarmowym. Dochodzi do niego, kiedy zje pokarm skażony bakteriami. Objawami zatrucia pokarmowego są bóle brzucha, biegunka, nie rzadko też gorączka. W takim wypadku zaleca się podawanie dziecku porcji elektrolitów oraz właściwą dietę. Dziecko powinno samo pozbyć się bakterii z organizmu. Często też bóle brzucha są wypadkowymi jakiejś choroby, czyli nietolerancji pokarmowej, alergii na produkt czy nawet wyrostka, dlatego też musimy malca dokładnie obserwować.

Każdy z nas na słowo dentysta dość specyficznie reaguje, zazwyczaj boimy się go jak ognia, ponieważ kojarzy się z bólem zębów. To właśnie strach jest najczęstszą przyczyną, dlaczego tak rzadko bywamy u dentysty. Zazwyczaj kierujemy się do niego, kiedy zęby bolą już lub są dziurawe. Wszystkiemu można byłoby zapobiec gdybyśmy stosowali profilaktykę zapobiegawczą. Jeśli mamy małe dziecko na pewno nie powinniśmy przenosić negatywnych emocji na malca. Nie możemy mówić mu, że wizyta u dentysty boli albo, co będzie wykonywał na ząbkach. Dziecko od samego początku uprzedza się i niechętnie chce pójść do gabinetu. Strach przed nieznanym może dodatkowo utrudniać cały przegląd. Do dentysty watro pójść z dzieckiem, kiedy ma już 6 miesięcy wówczas sprawdzimy czy ząbki wychodzą prawidłowo i nauczymy się jak zadbać i higienę dziąseł. Kiedy dziecko jest starsze watro zacząć spotkanie od wizyty zapoznawczej, nie serwujmy dziecku w pierwszym dniu borowania czy czyszczenia ząbków na początek dobrze, aby oswoiło się z gabinetem i stomatologiem. Jeśli dziecko zaufa mu łatwiej będzie przy kolejnej wizycie. Pamiętajmy, że należy dbać o zęby nawet te mleczne, ponieważ pod nimi znajdują się już zawiązki ząbków stałych. Jeśli zęby mleczne mają próchnice mogą zainfekować nią nowe zęby stałe. Wizyta u dentysty nie jest niczym prostym, dlatego musimy dużo tłumaczyć dziecku, watro też zainicjować zabawy z wizytą u dentysty, aby dziecko zrozumiało, na czym polega badanie i jak trzeba się zachować.

pon.
7
paź

Wady wzroku coraz częściej są diagnozowane u małych dzieci. Jest to dobra wiadomość, ponieważ im szybciej dziecko trafi do specjalisty tym szybciej uzyska fachową pomoc. Przyczyn zeza u dziecka może być dwie. Zazwyczaj zez jest wypadkową nieprawidłowej budowy gałki ocznej lub za słabych mięśni, które nie potrafią utrzymać oka we właściwej pozycji. Często już u niemowlaków zauważmy delikatne zez nie jest to jednak nic niepokojącego, malutkie dziecko dopiero uczy się panować nad działaniem oczek. Z wizytą w takim wypadku można poczekać, jeśli jednak z czasem problem się na silą potrzebna jest diagnoza okulisty. Kiedy okaże się, że dziecko ma zeza trzeba taką dysfunkcje leczyć w przeciwnym razie się pogłębi. Samo leczenie oka zależy od potrzeb pacjenta oraz jego wieku. Jeśli przyczyną zeza jest niewłaściwa budowa gałki ocznej wówczas zaleca się korekcyjne okulary, które skorygują wzrok. W domu również możemy ćwiczyć z dzieckiem wzrok zakrywając zdrowe oczko i wymuszając tym samym prace chorym. Chore oko trzeba ciągle stymulować do działania, aby wzmocniło swoje mięśnie. Leczenie w tym wypadku jest konieczne, w przeciwnym razie dziecko może mieć opóźniony rozwój, czyli nie odróżnić kształtów, kolorów. Może nawet mieć problemy z chodzeniem, ponieważ obraz, jaki będzie widział przed sobą będzie zaburzony.